De grens waarboven u over schulden bij de eigen bv box 2-belasting moet betalen, is € 500.000. Bedragen de schulden aan uw eigen bv (niet zijnde eigenwoningschulden) meer dan € 500.000, dan zult u dit jaar moeten aflossen op deze schulden om aan de box-2-belasting te ontkomen.
Eind 2025 controleert de Belastingdienst of de schuldenlast bij uw eigen bv voldoet aan de grens van € 500.000. Controleer daarom tijdig de hoogte van uw schuldenlast bij uw eigen bv. Is de schuld te hoog, onderzoek dan of, en hoe u die schuldenlast omlaag kunt krijgen. Naast aflossen uit privémiddelen, kunt u ook denken aan herfinanciering van (een deel van) de schuld bij een bank. Heeft u vastgoed in privé? Dan zou u dat kunnen verkopen (eventueel aan uw eigen bv) om met de opbrengst de schuld aan uw bv af te lossen. Let wel, de koper zal daarbij overdrachtsbelasting verschuldigd zijn!
Dubbele heffing
voorkomen Eind 2024 was de drempel voor het excessief lenen ook € 500.000. Was uw schuldenlast toen hoger dan deze drempel, bijvoorbeeld € 650.000, dan heeft u in de aangifte IB 2024 het meerdere (€ 150.000) moeten aangeven als inkomsten uit aanmerkelijk belang. De drempel eind 2025 wordt daardoor met € 150.000 verhoogd van € 500.000 naar € 650.000. Zo wordt dubbele heffing voorkomen.
Hypotheekrecht verstrekken
Gaat u een eigenwoningschuld aan met uw eigen bv, zorg er dan voor dat u een hypotheekrecht verstrekt aan uw eigen bv. Anders valt deze schuld niet onder de uitzondering voor eigenwoningschulden!
